משכנתא - ביטוח, מיחזור ועוד ...
משכנתא

משכנתא

קבל הצעת מחיר:

הכל על משכנתא

מקבלי ונותני משכנתא

משכנתא היא כלי מימון מצוין לשם רכישת נכסי דיור שונים. משכנתא היא למעשה כמו כל הלוואה רגילה אלא שישנם מספר מרכיבים ייחודיים לה ומאפיינים הלוואה בתור משכנתא. המאפיין הראשוני של משכנתא הוא העובדה שהיא נלקחת כנגד נכס כלשהו, על פי רוב נכס כמו דירה או בית. מאפיין שני שעל פי רוב קשור לנושא של משכנתא הוא העובדה כי משכנתא נלקחת על פי רוב לטווח ארוך מאוד. מאפיין אחרון זה נובע מהאופי המיוחד האחר של משכנתא והוא הסכומים הגדולים יחסית שעל פי רוב ניתנים במסגרת שלה.

>> קרא עוד על מקבלי ונותני

קבלת והחזר משכנתא

משכנתא היא דרך טובה מאוד לממן רכישה של בית במידה ואין לנו את כל הסכום הדרוש בכדי לרכוש אותו מבלי להזדקק לאפשרות של משכנתא. משכנתא היא למעשה הלוואה הניתנת לטווח ארוך יחסית כנגד שעבוד של הנכס שהאדם קונה בעזרת הכסף של אותה הלוואה. במילים אחרות, משכנתא היא הלוואה שניתנת לאדם בכדי להשלים יחד עם הכסף האישי שלו את המחיר הדרוש בעבור רכישה של דירה או בית. האדם שלוקח על עצמו משכנתא מתחייב להחזיר אותה במועד מסוים בתוספת ריבית ותנאים שונים אחרים של החזרת החוב.

>> קרא עוד על קבלת והחזר

משכנתא הפוכה

משכנתא הפוכה היא סוג מיוחד של הלוואה הניתנת על פי רוב לאנשים בגיל השלישי או לקראת השנים היפות יותר של חייהם שמעוניינים לקבל הלוואה כנגד נכסים שבבעלותם. משכנתא הפוכה היא אמצעי מימון לשם קיום אורח חיים מסוים במידה ולאדם המגיע לגיל מבוגר אין די הכנסות כאלו או אחרות אך כן יש לו נכסים שאותם הוא מוכן לשעבד תמורת סכום כסף המועמד לרשותו. משכנתא הפוכה היא פתרון מאוד נוח במצבים מסוימים והיא מאפשרת לאנשים שהגיעו לגיל מאוחר להתקיים בכבוד.

>> קרא עוד על משכנתא הפוכה

מיחזור משכנתא

מיחזור משכנתא היא פעולה שניתן לבצע בהלוואה שלקחנו על עצמנו במקרים בהם ישנו שינוי משמעותי במצב שלנו והוא מחייב שינוי בהסדרי לקיחת ההלוואה עליהם אנו חתומים. מיחזור משכנתא יכול להתבצע במגוון גדול של הקשרים שונים שנוגעים על פי רוב לשינוי במצב החיים הכללי ובעיקר מצבו הכלכלי של האדם שלקח על עצמו הלוואה. מיחזור משכנתא יכול למשל להתבצע במקרים של שינוי חד מאוד בשווי הנכס שכנגדו יש משכתנא, לטוב או לרע. מקרים אחרים של מיחזור משכנתא הם שינוי דרסטי במצב ההכנסות של האדם כמו למשל זכייה בלוטו או קידום משמעותי מאוד ולחילופין כמובן גם פיטורים או אובדן של מקור הכנסה משמעותי. סיבות אחרות של מיחזור משכנתא יכולות לנבוע מרצון לשנות את תנאי המשכנתא מסיבות שונות כמו מעבר למסלולים אחרים או שינוי משך הזמן שלו ניתנה ההלוואה.

>> קרא עוד על מיחזור משכנתא

ביטוח משכנתא

ביטוח משכנתא הוא מושג שמייצג כמה היבטים שונים או פעולות שונות של ביטוח שניתן לבצע כאשר לוקחים הלוואה כמו משכנתא לשם ביצוע של פעולות כספיות שונות, על פי רוב בסכומים בהיקף גבוה. ישנם שני סוגים עיקריים של ביטוח משכנתא.

>> קרא עוד על ביטוח משכנתא
כל הזכויות שמורות לפורטל משכנתא