משכנתא

משכנתא

קבל הצעת מחיר:

משכנתא הפוכה

משכנתא הפוכה אינה דורשת כל ביטחון או ערובה כנגד ההלוואה שניתנת במסגרתה וכל מה שהיא מבקשת בתמורה לכסף שהיא מעניקה הוא שעבוד הנכס של האדם הלוקח על עצמו משכנתא הפוכה. כאשר אנו משכנתא הפוכה אנו מתחייבים להחזיר את סכום ההלוואה במועד נקוב בצירוף ריבית עליו או לחילופין להעביר לידי הגורם שנותן משכנתא הפוכה את הנכס שכנגדו ניתנה אותה משכנתא הפוכה. זה אומנם נשמע מעט חמור אך למעשה זוהי דרך מעולה של אנשים לממן את אורח החיים שלהם בתקופה בה אין להם כל הכנסה נוספת. משכנתא הפוכה כמובן יכולה להעיב על גודל הירושה שמותיר האדם לאלו שאחריו אך מצד שני היא מעניקה לו את האפשרות לתמוך בהם, למשל, עוד בימי חייו ולהעביר להם סכומים שהוא מקבל דרך משכנתא הפוכה כנגד הנכס שיש לו.

סיבות ללקיחת משכנתא הפוכה

משכנתא הפוכה היא פתרון מימון לגיל הזהב שיכול להוות פיתרון טוב במצבים מסוימים שבהם יכול האדם המבוגר למצוא את עצמו. לעיתים החזקת נכס מונעת קבלת סיוע מסוגים שונים מן הרשויות ועל כן מוצא את עצמו האדם במלכוד והוא צריך למצוא דרך אחרת להתקיים, פתרון לכך יכול לבוא בצורה של לקיחת משכנתא הפוכה על הנכס שיש לו. לאחר שעוזב האדם את ביתו, בין אם למקום אחר או אל ישיבה של מעלה, הוא או בני משפחתו יכולים לבחור בין העברת סכום החוב אל הבנק או העברה של חלק או כל הבעלות על הנכס לידיו בתור תחליף לתשלום.

מאפיינים של משכנתא הפוכה

משכנתא הפוכה היא על פי משכנתא שניתנת לטווחים קצרים יותר מאשר זו הרגילה שכן מדובר באנשים שאין לדעת עוד כמה זמן הם יהיו עימנו. הסכומים של משכנתא הפוכה יכולים להשתנות ממקרה למקרה והם תלויים בעיקר ברצון שיש לאדם שלוקח משכנתא הפוכה ובערך הנכסים והיכולות הכספיות העומדים לרשותו. משכנתא הפוכה ניתן לקחת במקרה בו האדם מוסיף להתגורר בביתו אך גם במקרים בהם משתמשים באפשרות זו של משכנתא הפוכה בכדי לממן מעבר ושכירות של דיור מוגן שאחרת אין לאדם או לבני משפחתו כל דרך אחרת לממן בעצמם. משכנתא הפוכה היא לפיכך דרך לא רעה בכלל לפתור כמה בעיות שעלולות להתעורר לעת זקנתו של האדם.

כל הזכויות שמורות לפורטל משכנתא